książki historyczne dla dzieci i młodzieży

Dlaczego warto czytać książki historyczne dla dzieci i młodzieży?

Powieści historyczne były jednymi z pierwszych opublikowanych książek dla dzieci, ale te pierwsze były często postrzegane jako sposób na wzmocnienie kolonialnej przeszłości i ustalenie pozycji zwycięzców. Często powtarzane jest powiedzenie, że historię piszą zwycięzcy, i we wczesnych latach powieści historycznych dla dzieci tak było. Na szczęście wraz z pojawieniem się bardziej radykalnych autorów zaczęliśmy dostrzegać bardziej zrównoważone podejście do powieści historycznych dla młodych ludzi, a dziś oczekujemy, że dobrze napisane książki historyczne dla dzieci i młodzieży pozwą zobaczyć obie strony danego konfliktu.

Czy fikcja historyczna ma sens?

ciekawe książki historyczne dla dzieci i młodzieży

Dzieci często mają trudności z interpretacją wydarzeń historycznych, jest to czas daleki od ich własnego doświadczenia życiowego. Młody czytelnik, który być może od niedawna opanował czytanie, często może czuć się wykluczony z badania prawdziwych wydarzeń historycznych. Fikcja umieszcza ich mocno w akcji i może pomóc im zrozumieć, jak doszło do wydarzeń. Co więcej, dzięki fikcji młodzi mają możliwość zajrzeć głębiej w ludzkie zawiłości wydarzeń z przeszłości, a to daje nam bardziej osobiste poczucie zrozumienia.

Gdzie kupić książki historyczne dla dzieci i młodzieży?

Należy również wspomnieć o tym, że kiedy młodzi ludzie są w stanie zobaczyć okres lub moment w historii z wielu różnych punktów widzenia, nie tylko pomaga to poznać dane kwestie, ale także pokazuje, że tak wiele aspektów istnieje a ocena nigdy nie jest zero jedynkowa. Gdzie zatem znaleźć wartościowe książki historyczne dla dzieci i młodzieży? Szukaj ich w księgarni online Gandalf!

Autor postu: DarBla