Wybieramy pierwsze buciki dla dziecka

Wybór pierwszych butów dla dziecka to wielka odpowiedzialność. Na etapie rozwoju to jedyna część garderoby, która ma wpływ na jego rozwój. Wywoływać zdziwienie może fakt, że zdarza się, iż obuwie dziecięce może kosztować podobnie jak obuwie dla dorosłych. Niemniej jednak nie powinno dziwić, że to inwestycja w zdrowie naszego dziecka.

Kiedy kupić pierwsze buciki dla dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się kiedy zakupić pierwsze buty do nauki chodzenia. Odpowiedź jest banalnie prosta – wtedy, kiedy dziecko zaczyna wykazywać chęć tej nauki. Z pewnością wcześniej dziecko chętnie dreptało w tak zwanych niechodkach.

W ten sposób przyzwyczaiło się do tego, że ma “coś” na nóżkach. Dla dziecka to “coś” to dziwny przedmiot i naturalną kwestią jest fakt, że musi do tego przywyknąć. W przypadku zakupu pierwszych butów warto wybrać się z dzieckiem do sklepu, aby mogło postawić kilka kroków na miejscu. To idealny sposób na ocenę tego, czy czuje się w nich dobrze i komfortowo. Mierzenie obuwia na zasadzie przykładania podeszwy do stóp w wózku nie jest zbyt dobre. Więcej o tym, jak wybrać buty dla dziecka przeczytasz w naszym poprzednim wpisie.

pierwsze buciki dla dziecka

 Jakie buty do nauki chodzenia dla dziecka?

No dobrze, w takim razie jak dobrać idealne buty do nauki chodzenia? Przede wszystkim, buty powinny być lekkie, a zarazem dawać maluchowi poczucie stabilności. Podeszwa powinna być cienka, a jednocześnie amortyzować oraz pracować spójnie ze stopą. Uwierzcie, że rodzic jest w stanie to ocenić patrząc na dziecko stawiające kroki w sklepie w nowych butach na stopach.

Warto wtedy pamiętać o kilku prostych zasadach. Materiał powinien być oddychający, a przede wszystkim naturalny. Wszelkie sztuczne tworzywa powinny zostać wyeliminowane. Podeszwa powinna być elastyczna, a wkładka najlepiej skórzana.

Stopy malucha, który uczęszcza do przedszkola, docenią to i zaowocują prawidłowym rozwojem. Pierwsze buty do przedszkola jak każde inne obuwie dla dziecka powinny być idealnie dobrane, dlatego powinny posiadać wysoki i sztywny zapiętek oraz zapięcie na rzepy, które będzie wygodne dla kilkulatka.

Na co zwrócić uwagę kupując pierwsze buty dla dziecka?

To pytanie jest kluczowe dla młodych rodziców. Jakie pierwsze buty wybrać dla dzieci? Bez względu na to, czy wybieramy buty chłopięce zimowe czy dziewczęce powinny być one atestowane oraz wykonane z wysokiej jakości materiałów. Pozostałe kwestie, w tym wizualne, to decyzja, jaką podejmują rodzice choć zdarza się i na tym etapie, że dziecko. Od najmłodszych lat, bowiem kształtuje się świadomość naszej pociechy oraz przynależność do płci, która jest wpajana od dzieciństwa.

Chłopcy z natury nie noszą różowego obuwia i na odwrót – dziewczynki niebieskich. Niemniej jednak dzisiejsza moda nie wyklucza tego typu połączeń i dobór wzorów i kolorów – bez względu na płeć – jest ogromna. Nie należy jednak kierować się tylko i  wyłącznie trendami. Warto wziąć pod uwagę powyższe sugestie, aby mieć pewność, że stopy naszego malucha będą się rozwijać prawidłowo. Zaowocuje to w przyszłości, co będzie efektem naszym działań.

Autor postu: Admin