dieta dla ciężarnej

Prawidłowa dieta dla ciężarnej 

Ciąża jest szczególnym czasem w życiu każdej kobiety. Warto znać zasady dobrej diety i przestrzegać ich, by dziecko rozwijało się w prawidłowy sposób. Zdrowa dieta dla ciężarnej nakłada kilka ograniczeń. Jeśli planujesz założyć rodzinę, zapoznaj się z nimi. 

Zdrowa dieta dla ciężarnej 

Kobiety w stanie ciąży powinny przede wszystkim zdrowo się odżywiać. Pod tym pojęciem kryje się unikanie potraw i produktów spożywczych, które mogłyby zaszkodzić dziecku w łonie. Fast foody należą do wysoko przetworzonej żywności, mającej negatywne konsekwencje w postaci różnych chorób cywilizacyjnych. Mowa tutaj o słodyczach, pizzy, kebabach, frytkach czy gotowych daniach do podgrzania. Nie są wskazane dla nikogo, a szczególnie dla kobiet w ciąży. Dieta dla ciężarnej odrzuca również spożywanie surowego mięsa, wątróbki, ryb oraz jaj, ponieważ wymienione produkty odpowiadają za większe ryzyko zatrucia oraz mogą wywołać uszkodzenia płodu.

dieta dla ciężarnej

Zrezygnuj z alkoholu

Alkohol jest całkowicie zakazany w czasie ciąży oraz karmienia piersią. Zasada na pewno jest Ci dobrze znana, ponieważ nawet mała ilość alkoholu we krwi jest niebezpieczna dla Twojego stanu i może skutkować zaburzeniami rozwoju dziecka. Dieta dla ciężarnej surowo zabrania spożywania tych substancji. To tylko niektóre produkty, które są zakazane w czasie ciąży. Na blogu Katarek znajdziesz pełną listę żywności i napojów, które mogą mieć negatywny wpływ na stan zdrowia Twojego dziecka. Kobiety odgrywają kluczową rolę w zdrowiu swoich dzieci. Zadbaj o swój zdrowy jadłospis szczególnie podczas tych dziewięciu miesięcy.

Ciąża przez

Autor postu: GO