Jak przygotować się do ciąży przy pomocy diety?

Jeśli chcesz zajść w ciążę i zależy ci na tym, aby wszystko się udało, warto jest się wcześniej do tego przygotować. Ciąża to ogromny wysiłek dla całego organizmu – im lepiej zadbasz o niego przed i w trakcie ciąży, tym lepiej sobie poradzi z całym procesem. Oczywiście podstawą jest wykonanie wszystkich badań, zleconych przez lekarza, ale do tego procesu warto dołączyć aktywność fizyczną i zdrową dietę. Jak przygotować się do ciąży i o jakich suplementach pamiętać?

Suplementacja przed zajściem w ciążę

Dieta przyszłej mamy powinna być odpowiednio zbilansowana (najlepiej przy pomocy dietetyka), bogata w owoce, warzywa, mięso i ryby. Jak przygotować się do ciąży za pomocą suplementów? Podstawowa rzecz to kwas foliowy – wiele słyszy się o tym, że jest ważny dla kobiet w ciąży, ponieważ ma wpływ m.in. na rozwój płodu. Warto wspomnieć o tym, że jego suplementację warto zacząć już wcześniej, na etapie starania się o dziecko. Do innych suplementów, ważnych dla przyszłych mam, należą: witamina A, kwasy omega-3 oraz witamina D.

jak przygotować się do ciąży

Jak przygotować się do ciąży – czego unikać?

Zacznijmy od tego, że jeśli planujesz zajść w ciążę w najbliższym czasie, powinnaś odstawić wszelkie używki, takie jak alkohol, papierosy itd. Jeśli zastanawiasz się, jak przygotować się do ciąży zmieniając nawyki żywieniowe, pomyśl także o odstawieniu słodyczy (są to produkty wysoko przetworzone), oraz innych pokarmów, które zawierają duże ilości cukrów, nasyconych kwasów tłuszczowych czy soli.

Autor postu: K A