Jak wybrać wygodne ubranka do Chrztu?

Ilość dostępnych na rynku ubranek do Chrztu jest imponująca oraz może przyprawić o zawrót głowy. Jakie ubranko do Chrztu Świętego wybrać, aby było nie tylko ładne, ale i wygodne? Czym się kierować przy dokonywaniu wyboru? O tym już w artykule poniżej.

Ubranko musi być wygodne

Aby ubranko do Chrztu było odpowiednie musi być przede wszystkim wygodne. O tyle o ile w sklepie stacjonarnym istnieje możliwość dotknięcia danego produktu oraz ocenienia, czy jest ono wygodne, o tyle dokonując zakupu przez Internet nie ma takiej możliwości.

W tym przypadku, aby mieć pewność, że nie wybierzemy nieodpowiedniego ubranka na Chrzest, należy kierować się tabelą rozmiarów podaną na stronie internetowej danego sklepu. W sklepie stacjonarnym o pomoc przy doborze rozmiaru możemy dopytać sprzedawcę.

Dobrym sposobem na zmierzenie dziecka jest sprawdzenie wymiarów z jego ciuchów, które są na niego dobre oraz które nosi na co dzień. Mierzenie na płasko jest najbardziej poprawną formą pobierania miary. Odpowiedni rozmiar odzieży i brak przesadzonych dodatków w postaci falban, cekinów i innych akcesoriów, zagwarantuje dziecku wygodę.

ubranka do chrztu

Ubranka dla chłopca

Ubranko do Chrztu dla chłopca powinno być zarówno eleganckie jak i wygodne. Niemniej jednak nie możemy zapominać o jakości zarówno materiałów, jak i uszycia. Nie wybierajmy sztywnych koszul czy zapinanych pod samą szyję na guziki body.

Wygodne mogą się okazać białe body koszulowe, które ładnie zaprezentują się z muszką lub szelkami dziecięcymi. Aby marynarka była wygodna musi być wykonana z miękkiego materiału. Jeśli chłopczyk jest mały można rozważyć zakup pajacyka, który z pewnością będzie dla niego najwygodniejszy.

Wybierając ubranka do Chrztu dla chłopców warto postawić na wygodne materiały, które nie krępują ruchów maluszka. Dzięki temu podczas uroczystości będzie on spokojniejszy. Po uroczystości w kościele można przebrać dziecko w nieco wygodniejszy i bardziej swobodny strój niż ten, którym jest ubranko na chrzest dla chłopca.

Ubranka do chrztu dla dziewczynki

Uroczystość Chrztu Świętego to idealna okazja, aby wystroić małą królewną. Gama dostępnych ubranek do Chrztu dla dziewczynki zachwyca mnogością wzorów i kolorów. Wybierając strój dla córki należy kierować się przede wszystkim jej wiekiem. Powinien on być dobrany do wieku i sprawiać, aby dziecko czuło się swobodnie i wygodnie.

Jednocześnie powinno wyglądać elegancko i skromnie. Ubierając pajacyk w kolorze bieli, można założyć pod niego białe skarpetki lub rajstopki dla niemowląt. Decydując się na bardziej strojny ubiór do Chrztu Świętego można pokusić się o białą sukienkę, która występuje w wielu wariantach między innymi pod postacią tiulu, koronek lub szyfonowych ozdób. Materiał powinien być elastyczny i przede wszystkim wygodny. Wszelkie tiule i koronki powinny być miękkie, aby nie ograniczać ruchów i swobody dziecka. Są to bardzo ważne aspekty, które mogą rzutować na przebieg całej uroczystości oraz zaplanowanego w tym dniu przyjęcia.

Przeczytaj również, jak ubrać dziecko do Chrztu zimą, ponieważ ubranka te będą nieco różnić się od strojów letnich.

Autor postu: Admin