Jak ubrać dziecko do chrztu zimą?

Chrzest Święty jest zazwyczaj pierwszą uroczystością rodzinną, podczas której obecne jest maleństwo. Dzień ten wymaga, aby elegancko ubrali się nie tylko rodzice i goście, ale i on sam. W związku z tym, że bohaterem tej uroczystości są najczęściej niemowlęta, znajdują się one w pozycji leżącej w odświętnym stroju, który może krępować jego ruchu. Ale nie zawsze tak musi być.

Zadbaj o wygodę dziecka w czasie Chrztu

Wygoda maluszka jest najważniejsza. Ubranka do Chrztu nie powinny zatem krępować ruchów ani podrażniać delikatnej skóry malucha. Odzież powinna być wykonana z materiału oddychającego, który nie będzie uczulać ani wywoływać żadnego podrażnienia. Ubranka do chrztu dla dziewczynki nie powinny posiadać zbyt dużo ozdobników – cekiny mogą być dla dziecka zbyt drażniącymi skórę a falbaniasta sukienka może ograniczać ruchy malca.

jak ubrać dziecko do chrztu w zimie

Natomiast ubranko do Chrztu dla chłopca może być niewygodne, jeśli przesadzimy z materiałem, z którego uszyta jest marynarka lub cały strój. Nie każdy fason małego garnituru jest idealny dla pociechy, która celebruje swoje chrzciny. Warto wybierać odzież, która jest wykonana z naturalnych i elastycznych materiałów. W ich składzie powinna się znajdować bawełna lub wiskoza.

Jak ubrać dziecko jesienią?

Wbrew pozorom nie tak łatwo jest wybrać wygodne ubranko do chrztu. Szczególnie kiedy uroczystość ma się odbyć jesienią, kiedy pogoda za oknem jest nieprzewidywalna. Takie ubranko powinno wtedy spełniać funkcję nie tylko eleganckiego stroju, ale ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Pogoda w okresie jesiennym często się zmienia, nawet w ciągu dnia.

Należy być przygotowanym na te zmiany, aby dziecko po uroczystości się nie rozchorowało. Poza tym w niektórych kościołach jest zimno bez względu na porę roku, więc może się zdarzyć, że w kościele dziecko będzie musiało być zabezpieczone przed chłodem kombinezonem. Poza czapką, szalikiem i bucikami może się przydać dodatkowa ochrona w postaci kocyka, którym w razie potrzeby okryjemy malca.

Ubranka na chrzest zazwyczaj są w kolorze bieli, ale niewykluczone są dodatki w innych kolorach. I tak na przykład ubranka do chrztu dla chłopca posiadają muchy lub krawaciki w innym kontrastowym do bieli kolorze. W przypadku dziewczynek mogą to być opaski lub ozdobne kwiatuszki przyszyte do tiulu spódniczki lub sukienki.

Jak ubrać dziecko do Chrztu zimą?

W sezonie zimowym sytuacja wygląda podobnie. Z tym, że w przypadku ubranka do chrztu dla chłopców w zimie nie należy zapominać o kalesonach. Natomiast dziewczynce należy założyć rajstopy, a w razie potrzeby nakrywać dziecko kocykiem. Chyba, że mamy kombinezon w którym moglibyśmy przytrzymać wygodnie i ciepło malucha.

Mało praktyczne mogą okazać się tiulowe sukienki. W czasie srogiej zimy warto je zastąpić sukienkami z grubszych materiałów. Gdy na dworze panuje ostry chłód można założyć dziecku body a na to bluzeczkę plus rajstopy czy w jak w przypadku chłopca – kalesony. Dzięki temu dziecku będzie cieplej, a od nastroju i samopoczucia może zależeć cała uroczystość. Nie zapominajmy o tym!

Autor postu: Admin