Jak ubrać dziecko na pierwszą Komunię?

Komunia Święta to druga uroczystość, zaraz po chrzcie, naszego dziecka. Jest to duże przeżycie nie tylko dla dziecka, które jest już świadome wiary, ale i dla rodziców, którzy przechodzą przez ten etap razem z nim. Organizacja tego dnia to nie tylko przyjęcie komunijne, podczas którego spotykają się wszyscy zaproszeni goście po mszy świętej. To także cała otoczka, razem z odpowiednim strojem dla dziecka.

Jak ubrać dziecko na Komunię? Najważniejsza jest biel

W tym szczególnym dniu powinna dominować biel. Strój dla dziecka powinien być adekwatny do okoliczności. W poprzednich latach nie było wyboru i dzieci szły do komunii w sukienkach i garniturach. Dzisiaj na tą okoliczność zostały zarezerwowane alby.

Niemniej jednak w drugiej części dnia dziecko może się przebrać w strój, który będzie dla niego wygodniejszy. I tu zaczyna się dylemat, jaki powinien on być? Na rynku dostępne są różnego rodzaju sukienki dla dziewczynek, które wyglądają niemalże jak małe suknie ślubne. Czy warto jednak posuwać się aż tak daleko? W pierwszej kolejności warto postawić na wygodę dziecka, które będąc już w wieku komunijnym nie będzie biesiadować z dorosłymi przy suto zastawionym stole. Z pewnością będzie spędzać czas z rówieśnikami podczas zabaw. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze odpowiedniego stroju.

Jak ubrać chłopca i dziewczynkę do I Komunii Świętej

Postaw na uniwersalny strój

Warto wybrać sukienkę dla dziewczynki, która będzie na tyle uniwersalna, że przyda się nie tylko podczas komunii świętej i białego tygodnia, ale też podczas innych okazji. Prosty krój idealnie sprawdzi się także podczas innych uroczystości rodzinnych czy występów w szkole, na przykład podczas apelu. Podobnie jest w przypadku ubrania do komunii dla chłopca.

Sztywny garnitur może okazać się jednorazowy. Wybór wygodnego ubrania z naturalnych materiałów wyeliminuje ten problem. Częstym błędem popełnianym przez rodziców jest zakup za dużego ubrania w nadziei, że przyda się, gdy dziecko urośnie. Nic bardziej mylnego, ponieważ w dniu, który jest w tym wszystkim najważniejszy, dziecko będzie wyglądało nienaturalnie i mało elegancko. Rozmiar więc powinien być idealnie dopasowany do wzrostu i figury dziecka.

Skromny strój na I Komunię Świętą to podstawa

Aby dziecko nie wyglądało jak przebrane na bal karnawałowy warto zakupić strój klasyczny. Pierwsza komunia święta to przede wszystkim uroczystość w kościele, gdzie uniwersalnym kolorem okazuje się być kolor granatowy. Sprawdzi się on także w przyszłości jako idealne ubranie dla chłopca na komunię i nie tylko.

W przypadku dziewczynek można postawić na sukienki komunijne w kolorze bieli, a po uroczystościach kościelnych na delikatne pastele czy galowy granat, który przecież nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla chłopców. Sprawdzają się też wszelkie rodzaju dodatki w kolorze bieli, które nadadzą ubraniom komunijnym bardziej galowego wyrazu. W przypadku chłodniejszych dni idealnym dodatkiem dla dziewczynki będą białe rajstopy. Chłopiec ma prościej – może założyć wygodne spodnie garniturowe z elastycznego materiału.

Przeczytaj także, jak przygotować się do chrztu dziecka.

Autor postu: Admin