Jak nie zrobić wielkiego balu z chrztu świętego? Jak się przygotować?

Chrzest Święty to wielkie przeżycie dla całej rodziny i wszystkich zaproszonych gości. Przy maleństwie dzień może się zacząć wcześnie gonitwą na wariackich papierach. Jak przygotować się do chrztu dziecka? Jak przeżyć ten dzień, aby nie zwariować i nie dać ponieść się emocjom? Poniżej kilka dobrych rad.

Przygotowanie do sakramentu chrztu

To, o czym należy pamiętać to przede wszystkim odpowiedni wybór ubranka do chrztu. Uroczystość ta to nie bal przebierańców, dlatego strój powinien być adekwatny do jego rangi, ale przede wszystkim wygodny dla dziecka. Z witryn sklepowych kuszą różnego rodzaju ubranka na chrzest, które wydają się nam wspaniałe i idealne dla dziecka.

Czasem jednak warto postawić na wygodę. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z takim konsumentem oraz odbiorcą dóbr jak małe dziecko. Ubranka do chrztu dla dziewczynki nie powinny posiadać zbędnych ozdobników, które będą drażnić skórę dziecka. W związku z tym wszelkie cekiny, perełki należy wyeliminować do tego stopnia, aby nie miały zbytniego kontaktu ze skórą dziecka.

Chłopców może natomiast uwierać gumka podtrzymująca krawacik lub zbyt mocno ściśnięta muszka. Z pozoru błahostki, ale dziecko sygnalizując nam płaczem może potwierdzić swój dyskomfort.

Jak przygotować się na chrzest dziecka

Skromne ubranko dla dziecka do chrztu

Kolor biały jest kolorem dominującym podczas tego typu uroczystości. Ubranko do chrztu dla chłopca w tym kolorze wygląda nie tylko efektownie, ale skromnie. Pod warunkiem jednak, że nie przesadzimy z ilością dodatków. Niemniej jednak takie ryzyko istnieje bardziej w przypadku dziewczęcych strojów, gdzie pole do popisu jest dużo większe.

W przeciwieństwie do ubranek do chrztu dla chłopców znajdą się w sklepach sukienki z ogromną ilością brokatu, perełek, kolorowych nitek i falbanek. Czy są one jednak aż tak niezbędne? W przypadku uroczystości podczas której to dziecko jest bohaterem samo jego obecność jest radością dla wszystkich. Nie warto więc zatracać się w przygotowaniach i inwestować w ubrania, które po chrzcie zostaną powieszone na samym końcu szafy.

Kolory ubranek do chrztu świętego

Mimo, że dominuje tu biel dopuszczalne są także inne barwy, takie jak błękity i róże. Niemniej jednak to biel symbolizuje czystość i anielskość. Mimo tego, coraz częściej można spotkać się z sukienkami przeróżnych kolorów z dodatkiem złotych czy srebrnych ozdobników. W przypadku chłopców pojawiają się szelki czy kolorowe muszki.

Wybierając jednak strój warto pomyśleć o tym, aby jak nie całe ubranko to chociaż jego poszczególne elementy, zostały założone przez dziecko kolejny raz. Tym samym wybór niewygodnych ciuchów może skutkować tym, że dziecko po raz kolejny nie da się nam w nie ubrać. Do wygodniejszych części garderoby, zarówno chłopięcej jak i dziewczęcej, zalicza się body z długim lub krótkim rękawkiem czy elastyczne spodnie, wygodne dziewczęce sukienki.

Czasem dużo nie znaczy lepiej. Szczególnie w przypadku wyboru stroju na chrzest, który powinien być wygodny, a przede wszystkim nie powinien krępować ruchów dziecka. Materiał zatem także nie jest tu bez znaczenia.

Autor postu: Admin