Co zrobić na wzdęcia w ciąży?

Wzdęcia to nieprzyjemna dolegliwość, która może towarzyszyć każdemu z nas. Pojawić się ona może również w ciąży. Dowiedz się jak sobie z nimi radzić.

Jak pozbyć się uczucia wzdęcia w ciąży?

W czasie ciąży nie powinnyśmy zażywać leków i suplementów diety bez zgody lekarza. Tego typu rozwiązania bierz pod uwagę tylko w ostateczności. Na wzdęcia możesz zastosować domowe sposoby. Jednym z nich jest lekkostrawna dieta. Choć pewnego zachcianki mogą nie dawać nam spokoju, warto zadbać o spożywanie lekkich posiłków, które zresztą pozytywnie odbiją się na naszym zdrowiu. Nie powinnaś również zbyt szybko ich spożywać. Staraj się jeść powoli i odpocząć po posiłku. Wybieraj mniej obfite dania, a zamiast tego jedz częściej co 2-3 godziny.

buty dla dzieci

Jakie jeszcze metody na wzdęcia będą skuteczne?

Wiele kobiet wskazuje, że na wzdęcia pomógł im aktywny tryb życia. W prawidłowo rozwijającej się ciąży ważny jest ruch i delikatna aktywność fizyczna. Kolejną metodą jest unikanie gazowanych napojów  i mocno przetworzonego jedzenia. Zapomnij o żuciu gumy oraz ssaniu cukierków, są one bowiem powodem nieprzyjemnych dolegliwości związanych z zaleganiem gazów w jelitach. Staraj się też ubierać luźno, zwłaszcza jeśli chodzi o spodnie czy leginsy. Nie powinny one uciskać nas w pasie.

Pamiętaj, że na wzdęcia najlepsze są naturalne sposoby. Jeśli one nie pomogą skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym.

Autor postu: MagWsz