Wyprawka dla noworodka na lato

Tegoroczne lato będzie dla Ciebie wyjątkowe – zostaniesz mamą! Nie wiesz, jakie akcesoria warto kupić, a z którymi lepiej odpuścić? Sprawdź więc nasze sugestie, co powinna zawierać wyprawka dla noworodka na lato!

Dlaczego letnia wyprawka jest inna?

Wyprawka dla noworodka na lato nieco różni się od wyprawki dla zimorodków. Szczególnie w przypadku ubranek i akcesoriów, niezbędnych przy opiece nad maluszkiem. Mama, która latem urodzi swoje dziecko, potrzebuje innego zestawu rzeczy, które nocą zapewnią maleństwu bezpieczny sen lub przydadzą się na spacerach i podczas relaksu w ogrodzie, gdy dziecko akurat drzemie. Pamiętaj również o tym, żeby torbę do szpitala przygotować znacznie wcześniej – ze względu na temperaturę, mogą zdarzyć się nieco wcześniejsze narodziny, niż zakładał wyliczony przez lekarza termin porodu.

wyprawka dla noworodka na lato

Czego nie musi zawierać wyprawka dla noworodka na lato

Pomimo iż okres letni to zazwyczaj czas, w którym królują podwyższone temperatury, to nie zapominajmy, że zdarzają się dni kiedy jest zdecydowanie chłodniej. Nie rezygnujmy więc całkowicie z zakupu cieplejszej odzieży. Z pewnością warto jednak te produkty ograniczyć. W czasie lata ubranka niemowlęce wykonane z bardzo grubych materiałów typu welur powinny być zakupione w pojedynczych sztukach. Pamiętajmy, że dziecko szybko wyrasta z pierwszych rozmiarów i nie warto dopuścić do sytuacji, aby produkty „na wszelki wypadek” zalegały nieużywane. Rodziców z pewnością ucieszy fakt, iż w lecie nie będą musieli się gimnastykować z grubymi kombinezonami. Również zakup bardzo grubej czapeczki do wyprawki dla niemowlaka na lato nie będzie konieczny.

Autor postu: E D