Wakacje z dziećmi w Szczyrku – jak je spędzić?

Pierwszy miesiąc wakacji za nami! Część z Was już pewnie ma za sobą wyjazd wypoczynkowy, część dopiero go planuje. Dla tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu na to, gdzie wyjechać, mamy kilka sprawdzonych propozycji. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wyjazd z dzieckiem – niezależnie czy małym, czy już nieco większym – niesie za sobą szereg wyzwań. By uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, podpowiadamy, na co zwracać uwagę, planując wczasy. Nasza propozycja to wypad w góry i to na tych terenach skupimy się w naszym wpisie. Sprawdź, jakie mamy pomysły na wakacje z dziećmi w Szczyrku!

Jak spędzić wakacje z dziećmi w Szczyrku?

Dlaczego właśnie ta miejscowość? Położona w otoczeniu malowniczych gór, świetnie sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą, jeśli chodzi o wypoczynek z pociechą. W sezonie zimowym warto pojechać tam chociażby ze względu na nowoczesny kompleks narciarski, zaś w cieplejszych miesiącach łatwo tam o szereg atrakcji, które przypadną do gustu nie tylko najmłodszym, lecz także ich rodzicom czy dziadkom! Górskie wycieczki, wizyta w muzeum, a może kąpiel w ciepłym basenie? To tylko kilka z naszych propozycji, jakie niosą za sobą wakacje z dziećmi w Szczyrku.

Jak spędzić wakacje z dziećmi w Szczyrku?

Sprawdzone sposoby na wypoczynek z dzieckiem

Jeśli chodzi o wakacje z dziećmi Szczyrk daje wiele możliwości na spędzanie czasu. Wspomnieliśmy już kilka, jednak poniżej przypatrzymy się bliżej niektórym z nich. Podpowiadamy, do czego warto przywiązywać wagę, tak by wyjazd z milusińskimi był udany – zarówno dla nich, jak i starszych uczestników wycieczki.

Komfortowe noclegi

Wydawałoby się, że to kwestia oczywista, jednak nie zawsze. Jeszcze zanim przygotujecie cały plan wczasów, warto zastanowić się nad tym, gdzie się zatrzymacie. Komfortowe miejsce pobytu to jeden z istotniejszych elementów wyjazdu. Warto postawić na miejsca, które są nastawione na przyjmowanie dzieci. Udogodnienia takie jak basen czy animacje to świetne rozwiązanie dla maluchów i ich rodziców. Są one oferowane przykładowo w obiekcie Górska Legenda, gdzie wiele osób decyduje się na spędzenie swoich wakacji z dziećmi w Szczyrku. Wygodne apartamenty czy domki skandynawskie pozwalają rodzinom na relaks i odpoczynek w specjalnie przystosowanym do tego miejscu.

Pomysły na wakacje z dziećmi w Szczyrku

Porywające atrakcje

Animacje w hotelu to jedno, jednak warto zadbać także o wypełnienie wolnego czasu poza obiektem. Świetnymi pomysłami będą wyprawa na Klimczok czy wyjazd kolejką na Skrzyczne. Decydując się na odwiedzenie Klimczoka, warto uwzględnić na swojej trasie Chatę Wuja Toma, czyli legendarne schronisko. Jest ono położone stosunkowo blisko Szczyrku, więc spacer – nawet dla najmłodszych – nie powinien stanowić większego wyzwania. W przypadku niepogody dobrym rozwiązaniem będzie także odwiedzenie Muzeum Techniki w Szczyrku.

Spędzenie wakacji z dziećmi w Szczyrku to naprawdę dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby spędzić miło i komfortowo czas ze swoimi pociechami. Bliskie otoczenie przyrody, wiele atrakcji i specjalnie przystosowane do przyjmowania najmłodszych obiekty – to wszystko sprawia, że zarówno rodzice, jak i ich pociechy będą miło wspominać pobyt w tym miejscu.

 

 

Autor postu: KO