Śliniaki dla dzieci – jakie warto kupić?

Akcesoria, które znają wszyscy rodzice, czyli śliniaki dla dzieci. Małe akcesoria, które jednak są niezwykle przydatne i żadna mama oraz tata nie wyobrażają sobie bez nich pory karmienia. Jakie są największe zalety śliniaczków i na co warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Przeczytaj na naszym blogu!

Dlaczego śliniaki dla dzieci są tak ważne?

Z pozoru śliniaki dla dzieci to tylko mały kawałek materiału. Znali i używali ich już nasi dziadkowie i rodzice. Jednak w czasie karmienia małego dziecka są niezbędne. Maluszek, który nie potrafi jeszcze samodzielnie jeść, często wypluwa jedzenie, rozlewa napoje i baaardzo brudzi się w czasie posiłku 😉 Wyobraź sobie, że miałbyś zmieniać jego ubranie za każdym razem, kiedy coś zje. Śliniaczki chronią ubranka przed zabrudzeniem, możemy nimi również szybko wytrzeć twarz dziecka.

śliniaczki dla niemowląt

Na co zwrócić uwagę w czasie wyboru śliniaczków?

Mogłoby się wydawać, że zakup śliniaka to najprostsza rzecz na świecie. Jednak obecnie, kiedy na rynku mamy tak ogromny wybór akcesoriów dla dzieci, może to sprawić nie lada problem. Jakie śliniaki dla dzieci wybrać? Warto zastanowić się nad większym rozmiarem, ponieważ ochroni większą część ubrania malucha. Jeśli często podróżujecie, z pewnością docenicie podróżne śliniaki, które można zwinąć i schować do zamykanej saszetki, a potem umyć w domu. Dla starszych dzieci świetnie sprawdzą się śliniaki – fartuszki, które przydadzą się nie tylko w czasie spożywania posiłków, ale również np. malowania farbkami. Wybór jest naprawdę duży i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie i swojej pociechy! Powodzenia!

Autor postu: karkoz