sklep z łóżeczkami dla niemowląt

Sklep z łóżeczkami dla niemowląt – czym się kierować przy jego wyborze?

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Z tego powodu młodzi rodzice często dostają prezenty od znajomych czy krewnych. Trzeba jednak pamiętać, że nie każde produkty na rynku mogą być bezpieczne dla naszego dziecka. Warto więc wiedzieć co jest ważne przy wyborze podstawowych przedmiotów dla niemowlaka.

Czego potrzebuje niemowlak?

Okres niemowlęcy trwa około 12 miesięcy. W tym czasie dziecko zaznajamia się z otaczającym go światem i zaczyna się powoli go uczyć. To wtedy możemy usłyszeć wydobywane przez niego pierwsze dźwięki czy zobaczyć uśmiech. Aby maluch rozwijał się, potrzebne mu przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, które zapewnia głównie bliskość rodziców, ich czułość i zainteresowanie. Drugą ważną kwestią jest otoczenie, które musi być dla niego przyjazne i zapewniać mu bezpieczną przestrzeń do poznawania świata. Większość czasu nowonarodzone dziecko poświęca na sen, dlatego kluczowe jest,  żeby przy wyborze miejsca spania odwiedzić odpowiedni sklep z łóżeczkami dla niemowląt.

łóżeczko dla niemowlaka

Jaki sklep z łóżeczkami dla niemowląt wybrać?

Wiemy już, że maluch potrzebuje przede wszystkim bezpieczeństwa. Warto wybrać więc producenta, który tworzy posłania zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa. Co więcej, sklep z łóżeczkami dla niemowląt, z którego kupujemy powinien zwracać uwagę na używane przy produkcji lakiery. Powinny być one specjalistyczne, nie pozostawiające intensywnych zapachów i posiadające odpowiednie atesty. Ważna jest również funkcjonalność łóżeczka. Jeśli chcemy je mieć na dłużej powinniśmy kupić takie, które ma regulowaną wysokość materaca i możliwość wyjmowania szczebelków.

Miłych zakupów!

Autor postu: OZ