Rosół dla niemowlaka

Pytając o radę odnośnie karmienia swojego dziecka, z pewnością zauważyłaś duże rozbieżności w odpowiedziach. Co innego twierdzi babcia, jeszcze inne poglądy ma ciocia, nie mówiąc już o sąsiadce spotkanej w sklepie. Kto więc ma rację? Czyja odpowiedź, na pytanie kiedy podać rosół dla niemowlaka jest poprawna?

Jakie zupki są najlepsze?

Ważne jest, aby w odpowiednim czasie wprowadzać nowe pozycje do menu swojego malucha. Zawsze pamiętaj, że zupki dla niemowlaka powinny być gotowane na początku bez mięsa, tylko z warzyw, a ugotowane osobno mięso dodaje się na końcu. Miksowane zupki gotowane z mięsem maluch może jeść od siódmego miesiąca. Poza tym ideą zupki jest to, że jej głównym składnikiem są warzywa. Rosół to zupa czysta, bez warzyw, jest więc mniej wartościowy niż jarzynowa. Czy to oznacza, że rosół dla niemowlaka jest złym pomysłem?

rosół dla niemowlaka

Czy rosół dla niemowlaka to dobry pomysł?

Mało esencjonalny nietłusty rosołek na delikatnym mięsie z kurczaka z ekologicznej hodowli i warzywach możesz od czasu do czasu podać dziecku na obiad, dopiero gdy ma dziewięć miesięcy. Pamiętaj, że tłusty rosół jest ciężkostrawny i Twój maluch może mieć z nim spore problemy. Nie ryzykuj więc problemów żołądkowych i nie podawaj dziecku niedzielnego rosołu przygotowanego dla całej rodziny. Jeżeli masz więcej pytań związanych z karmieniem dziecka i wzbogacaniem jego diety o nowe posiłki- odwiedź naszego bloga. Znajdziesz tam informacje nie tylko o tym kiedy podać rosół dla niemowlaka, ale też wiele innych ciekawych informacji. Zapraszamy!

Autor postu: E D