Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – jak chronić oczy malucha?

Rodzice często traktują okulary przeciwsłoneczne dla dzieci jako modny lub zabawny dodatek do stylizacji. Natomiast, wybór dobrej jakości okularów dla niemowlęcia czy kilkuletniego dziecka jest bardzo ważny. Wzrok dzieci jest bardziej narażony na szkodliwe działanie promieni słonecznych, dlatego powinniśmy go dodatkowo chronić. Jakie okulary dla dzieci wybrać? Podpowiadamy!

Dlaczego okulary przeciwsłoneczne dla dzieci są ważne?

Wzrok małych dzieci jest dużo bardziej narażony na szkodliwe działanie promieni UV niż oczy dorosłych. Soczewka oka kształtuje się do około 12-15 roku życia, ponadto uważa się, że dzieci, które nie ukończyły jeszcze roku, nie powinny być narażone na bezpośrednią ekspansję promieni słonecznych. Z kolei z drugiej strony, słońce dostarcza ważnej dla organizmu witaminy D3, która wzmacnia kości. Dlatego, aby móc bezpiecznie przebywać z maluchem na zewnątrz, warto zainwestować w dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne dla dzieci. Jakie wybrać?

jakie okulary przeciwsłoneczne dla dzieci wybrać

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okularów?

Aby kupić najlepsze i najbardziej bezpieczne okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim, okularki dla maluchów muszą posiadać filtry UV oraz powłokę antyrefleksyjną, która eliminuje odblask na soczewki, dzięki czemu poprawia widzenie. Okulary dla dzieci powinny być również solidnie wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są bezpieczne dla niemowląt i małych dzieci. Warto postawić na sprawdzonych producentów i zapłacić kilka złotych więcej za naprawdę dobrą jakość.

Autor postu: karkoz