Jaki wybrać materac do kołyski dla dziecka?

Sen w pierwszych miesiącach dziecka jest bardzo ważny. Warto więc zwrócić uwagę na to jaki materac do kołyski wybieramy, aby zapewnić dziecku spokojny sen, ale przede wszystkim poprawny rozwój jego ciała i eliminacji niepożądanych problemów z kręgosłupem. Czym się kierować przy jego doborze? Podpowiadamy! 

 

Kluczowe aspekty przy doborze materaca do kołyski 

odpowiedni materac do łóżeczkaBezpieczeństwo dziecka to jedna z kluczowych i podstawowych elementów jego dorastania. Chcemy stworzyć mu sprzyjające środowisko do rozwoju. Wybierając materac do kołyski jest to pierwszy z bardzo ważnych elementów. Powinniśmy sprawdzić, czy ma on atesty oraz niezbędne certyfikaty jakości. Kolejny aspekt to materiał z jakiego został wykonany oraz wypełnienie. Zaleca się, aby kręgosłup maluszka był podparty na całej jego długości. Dlatego materac musi być wykonany z tworzywa, które doda podparcie oraz ilość materiału będzie gęsta i nie będzie podatna na odgniecenia. Dużą popularnością cieszą się materace piankowe lub gryczano-kokosowe. 

 

Gdzie zakupić sprawdzone akcesoria dla dziecka?

Obecnie najlepszą metodą na zakup materaca do kołyski są sklepy online. Szeroki asortyment, wysokiej jakości produktów dziecięcych znaleźć można w sklepie Bello24. Tam materace różnego typu o różnorodnych wielkościach. Każdy z nich posiada odpowiednią poszewkę, którą można wyprać w pralce przy ewentualnych zabrudzeniach. Dostępne są także łóżeczka dziecięce, kocyki oraz urocze poszewki na pościel. Dobierz pełną wyprawkę dla swojego maleństwa i tylko czekaj na jego przyjście na świat! 

Autor postu: karkna