Kombinezon niemowlęcy w wyprawce jesiennego i zimowego maluszka

Jesteś w ciąży, a poród odbędzie się jesienią lub zimą? Koniecznie zadbaj o odpowiednie elementy wyprawki dla swojego maluszka. Powinnien znaleźć się w niej między innymi ciepły kombinezon niemowlęcy. Jak wybrać odpowiedni, aby dziecko czuło się komfortowo? Podpowiadamy!

Co powinno znaleźć się w wyprawce jesiennego/zimowego maluszka?

Wyprawka dzieci, które przychodzą na świat jesienią i zimą, znacznie różni się od wyprawki maluszków wiosennych bądź letnich. Powinny znależć się w niej o wiele cieplejsze ubranka i dodatki takie jak grube czapeczki i rękawiczki. Bardzo ważny jest również ciepły kombinezon niemowlęcy, a także różnego rodzaju kocyki, rożki i kołderki. Na pewno warto zainwestować w większą ilość bodziaków z długim niż z krótkim rękawkiem oraz kilka sweterków. Przydadzą się również wełniane skarpeteczki.

kombinezon niemowlęcy

Kombinezon niemowlęcy – jak wybrać odpowiedni?

Jednym z najważniejszych elementów wyprawki maluszka jesienią i zimą jest wspomniany już kombinezon niemowlęcy. Przyda się już podczas wyjścia ze szpitala, a później także podczas spacerów czy podróży (nawet tych krótkich). Aby kombinezon dobrze spełniał swoją funkcję, powinien być odpowiednio dobrany. Niesamowicie istotny jest tutaj rozmiar. Zarówno zbyt mały, jak i za duży nie będzie chronił dziecka przed zimnem. Warto zwrócić uwagę również na jego wypełnienie, a także wiatro i wodoodporność. Ostatnią kwestią jest oczywiście krój, kolor i wzór ubrania. Te możemy dobrać do własnego gustu, bądź np. koloru wózka. Pamiętajmy, żeby nie zapinać maluszka ubranego w kombinezon w foteliku samochodowym, ponieważ może to być dla niego niebezpieczne.

Autor postu: AleSie