wełna merino koc

Koc merino – idealny dla niemowlaka

To, czym otulane są nasze pociechy, jest bardzo ważne, ponieważ źle dobrane materiały mogą powodować alergie i inne niedogodności. Najważniejsze jest oczywiście zdrowie dziecka i dlatego warto przemyśleć zakup produktu, jakim jest koc merino. Dlaczego? Przekonajcie się sami!

Wełna merynosów – co to takiego?

Koce merino wykonane są z wełny owiec merynosowych. To cenione gatunki zwierząt, które oryginalnie pochodzą z Azji, jednak są również sprowadzone do hodowli w Europie. Wełna merino jest popularną tkaniną używaną przy produkcji odzieży i akcesoriów sportowych. Ze względu na swoje niesamowite właściwości coraz częściej jest też wykorzystywana do tworzenia produktów dla dzieci i niemowlaków, takich właśnie jak ubranka, skarpetki czy kocy merino.

koc merino

Jakie zalety ma koc merino?

Teraz możemy trochę powiedzieć o tym, dlaczego wełna z merynosów jest idealna do użytku przez dzieci i dlaczego właściwie koc merino ma się u nich sprawdzać. Po pierwsze, wełna merino jest niesamowicie przyjemna w dotyku, dzięki bardzo cienkiej strukturze włókien. Dodatkowo jest delikatna, elastyczna i antybakteryjna – co znaczy, że hamuje rozwój bakterii. Posiada również właściwość, jaką jest termoregulacja, dzięki czemu w zimę dostarcza wystarczająco ciepła, a w lato świetnie odprowadza wilgoć! Ten typ wełny jest lekki i przyjemny dla użytkownika, dlatego warto rozważyć zakup kocyków merino!

Autor postu: OZ