Klocki Lego dla dziewczynki. Czy to dobry pomysł?

Klocki Lego królują wśród uwielbianych zabawek przez dzieci już od lat. Są one idealnym narzędziem zabaw nie tylko chłopców, ale i dziewczynek. Poprzez odgrywanie różnorodnych ról przy użyciu lego dla dziewczynek, rozwijają się one w sposób prawidłowy, a kreatywność jest pobudzana.

Klocki Lego dla dziewczynki w wieku 2-5 lat

Najmłodsze dzieci mają bardzo dużo frajdy z zabawy klockami Lego. Ponadto doskonale wpływają one na ich rozwój poprzez uczenie koncentracji i wspomaganie rozwoju poznawczego. Dzięki temu dzieci są w stanie myśleć twórczo oraz odtwórczo, co ma bardzo duży wpływ na kształtowanie ich rozwoju intelektualnego.

klocki lego dla dziewczynki

Tworzenie budowli to także nauka organizowania oraz planowania działań, co jest również kluczowe. Dla dziecka cennymi wrażeniami jest tworzenie coraz to nowszych budowli i modeli z tych samych klocków, które między sobą są całkowicie kompatybilne. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynkowym, producent Lego stworzył także zestawy dla dziewczynek, które kuszą mnogością dostępnych wzorów. Przy wyborze odpowiedniego wzoru ważne jest dobranie idealnego zestawu do wieku dziecka, ponieważ jest on dopasowany do jego predyspozycji manualnych.

Wybór klocków Lego dla dziewczynki w wieku przedszkolnym

Dziewczynki na tym etapie rozwoju zaczynają zawierać pierwsze znajomości, które owocują przyjaźniami. Relacje się zacieśniają, a dzieci zaczynają łączyć wspólne zainteresowania. W sklepie Lego można znaleźć zestawy Lego Friends, które są szkatułkami dla przyjaciółek, które wspólnie mogą się łączyć podczas zabaw. Zestawy są kompatybilne, dzięki czemu pobudzają wyobraźnię.

Dodatkowo, w telewizji można obejrzeć serial animowany pod tą samą nazwą Lego Friends. To przygody pięciu przyjaciółek z Heartlike City, których miejscowość leży nad jeziorem w kształcie serca. Szkatułki z tychże zestawów są właśnie w kształcie serc. Imiona bohaterek to Emma, Mia, Olivia, Andrea oraz Stephanie. Przeżywają one różne przygody i barwne historie, przez co to Lego staje się dla dziewczynek fascynujące.

Lego idealne na prezent dla każdego dziecka

Stając przed dylematem wyboru idealnego prezentu dla dziecka, warto udać się do Lego sklepu, gdzie z pewnością coś ciekawego wpadnie nam w oko. Lego na gwiazdkę idealnie sprawdzi się także jako prezent na Boże Narodzenie. Dla chłopców można wybrać ciekawe zestawy klocków Lego Minecraft a dla dziewczynek Lego Friends lub Lego Elves. Te ostatnie są idealne dla dziewczyn w wieku wczesnoszkolnym.

Niemniej jednak bez względu na wybór odpowiedniego zestawu, każdy ucieszy dziecko, ponieważ tak jak wspomnieliśmy zestawy są kompatybilne a w każdym znajdzie się coś ciekawego dla małego fanatyka klocków Lego. Zresztą, kto z nas dorosłych, nie pomaga dziecku układać ich z radością?

Nawet rodzice mają przy tym niemałą frajdę, powracając we wspomnieniach do lat dziecięcych, kiedy to sami walczyli z nowymi budowlami. Mnogość figurek Lego do dziś pozwala dzieciom wykazywać się w kreatywnej zabawie. Natomiast rodzice poproszeni o pomoc przy złożeniu nowego zestawu, sami bawią się wyśmienicie – niczym dzieci.

Autor postu: Admin