Kiedy sięgnąć po ibuprofen w czopkach dla dzieci?

Ibuprofen to preparat o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, a także przeciwgorączkowym. Może być stosowany również u najmłodszych, jednak z odpowiednią dozą ostrożności. W jaki sposób należy go dawkować? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Ibuprofen w czopkach dla dzieci i jego stosowanie

Taki preparat można podawać dzieciom, jednak nie zaleca się robić tego w przypadku maluchów poniżej 6. miesiąca życia. Ostrożność jest generalnie zalecana aż do 12. roku życia, choć w przypadku tego typu preparatów jest ona niezbędna niezależnie od wieku. Ibuprofen w czopkach dla dzieci sprawdzi się więc w przypadku gorączki, ząbkowania, a także infekcji. Może być podawany dodatkowo przeciwzapalnie, oczywiście przez krótki czas.

Ibuprofen w czopkach dla dzieci

Forma ibuprofenu a podawanie leku

Ibuprofen dla dzieci w czopkach to sposób najczęściej stosowany u niemowląt, choć w tym przypadku będzie się on wchłaniał wolniej. Alternatywą może być syrop, natomiast w przypadku starszych dzieci środek w tabletkach. Oczywiście syrop nie sprawdzi się w sytuacji, gdy maluch wymiotuje, dlatego też tak istotne znaczenie ma to, aby dobrać formę preparatu do okoliczności.

Jak widać ibuprofen może być podawany również dzieciom. Zawsze należy to jednak robić zgodnie z zaleceniami producenta preparatu, a także wskazań lekarza lub farmaceuty. Dzięki temu jego przyjmowanie będzie jak najbardziej bezpieczne.

Autor postu: AS