Katar zatokowy u dziecka – jak się go pozbyć?

Jesień to czas wzmożonych zachorowań. Nadejście deszczowych, zimnych dni, wiąże się niestety z częstymi chorobami, zwłaszcza u dzieci, które mają dużo niższą odporność niż osoby dorosłe. Katar, ból gardła i gorączka to najczęstsze objawy zbliżającego się przeziębienia. Kiedy jednak katar trwa dłużej niż miesiąc, należy zastanowić się nad jego przyczyną. Być może jest to katar zatokowy u dziecka, który wymaga innego leczenia niż inne rodzaje kataru.

Co to jest katar zatokowy u dziecka?

Katar zatokowy u dziecka wiąże się z zapaleniem zatok. Najczęstszymi objawami choroby jest uczucie ucisku w okolicach zatok, ból głowy podczas pochylania oraz specyficzny rodzaj kataru, który utrzymuje się nawet do ośmiu tygodni albo ciągle nawraca. Ten rodzaj kataru jest bardzo uciążliwy, ponieważ jest bardzo długotrwały i utrudnia oddychanie. Zapalenie zatok najczęściej spowodowane jest wirusami i bakteriami, rzadziej powodem są alergie, grzyby czy inne zaburzenia zdrowotne, np. skrzywienie przegrody nosowej.

katar zatokowy u dziecka domowe sposoby

Jak pozbyć się kataru zatokowego?

Aby ulżyć nieco maluchowi i szybciej pozbyć się kataru zatokowego u dziecka, warto zastosować kilka sprawdzonych metod. Sa to proste sposoby domowe, które złagodzą objawy zapalenia zatok. Zaliczamy do nich:
ciepłe okłady oraz inhalacje z ziół i olejków – pomagają one rozrzedzić katar, dzięki czemu szybciej można się go pozbyć,
maści rozgrzewające, działają podobnie jak okłady,
ciepła herbata, czosnek i cytryna, czyli domowa kuchnia na infekcje i choroby 🙂

Stosując się do powyższych metod, katar zatokowy u dziecka nie będzie już dla Was tak dużym utrudnieniem jak dotychczas. Powodzenia!

Autor postu: karkoz