Joanna Olech – autorka bestsellerowych książek dla dzieci

Czytanie książek z dziećmi to jedna z najlepszych czynności, jakie możecie wspólnie robić w wolnym czasie. Lektura pozycji dla dzieci pomaga rozwijać im wyobraźnię i kreatywność, a przy tym to także świetna zabawa. Maluch, który od najmłodszych lat będzie sięgał po książki, chętniej będzie czytał w przyszłości.

Jeśli zastanawiasz się, jakie książki będą interesujące dla twojego dziecka, koniecznie sprawdź, co do zaoferowania ma Joanna Olech. To polska pisarka, graficzka i publicystka, która na swoim koncie ma aż kilkadziesiąt książek dla dzieci i młodzieży! Poniżej przedstawiamy krótki przegląd najpopularniejszych pozycji.

Szalone przygody rodziny Miziołków

Joanna Olech jest autorką powieści “Dynastia Miziołków”, która opowiada o przygodach charyzmatycznej rodziny – Miziołka, jego rodzeństwa, oraz rodziców. Codzienność tej szalonej rodzinki jest bardzo ciekawa, głównie za sprawą szalonych pomysłów głównych bohaterów. Joanna Olech została nagrodzona i doceniona za tę pozycję – otrzymała m.in. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. To doskonała pozycja do lektury dla dzieci!

joanna olech

Tytus, Pompon, Bolek i Lolek

Choć Tytus może kojarzyć nam się ze sławną komiksową postacią, u Joanny Olech to genialny, psi detektyw. Jego przygody z pewnością zaciekawią dzieci, zwłaszcza w wieku 5-7 lat. Książki o jego przygodach są napisane w taki sposób, że nadadzą się jako jedne z pierwszych książeczek do samodzielnego czytania. Ciekawe są także przygody smoka Pompona oraz jedna książka o przygodach Bolka i Lolka, której autorką jest właśnie Joanna Olech.

Autor postu: K A