Jak ubierać noworodka jesienią?

Pogoda jesienią bywa bardzo zmienna. Zwłaszcza we wrześniu mamy wahania temperatur, jednego dnia może być bardzo ciepło, innego chłodno. Wielu rodziców zastanawia się jak ubierać noworodka jesienią? Postaram się doradzić Ci, w co najlepiej ubrać dziecko, gdy pogoda jest nieprzewidywalna.

jak ubrać dziecko jesienią

Zacznijmy od góry. Warto w szafie noworodka mieć body na krótki oraz na długi rękaw. Dzięki takiej odzieży możemy w dowolnym momencie rozebrać naszego maluszka z bluzy, w razie gdy będzie mu za gorąco. Jesienią również się to świetnie sprawdzi. Jeżeli pogoda dopisuje, a słońce mocno świeci możemy zdjąć kurteczkę, lub bluzę i poprawić komfort naszego maluszka. Jak ubierać jesienią noworodka, gdy pogoda jest niesprzyjająca? W takim przypadku świetnie sprawdzą się jesienne kombinezony. Jest to świetne rozwiązanie i alternatywa dla grubych zimowych kurteczek. Jesienny kombinezon materiałem przypomina bluzę i doskonale ogrzewa, nie przegrzewając.

jak ubierać noworodka jesienią

Jak ubierać noworodka jesienią w pomieszczeniach?

Jeżeli chodzi o ubiór w domu, sprawa wygląda nieco inaczej. Wszystko zależy od tego jak nasłonecznione mamy mieszkanie i czy rozpoczął się sezon grzewczy. Na początku jesieni prawdopodobnie grzejniki nie będą włączane, a temperatura powietrza może być niższa. W takim przypadku warto nieco cieplej ubrać maluszka i ewentualnie przykryć muślinowym kocem. Pamiętajmy, że niemowlęta, w przeciwieństwie do nas nie ruszają się na tyle, aby rozgrzać swoje ciało, kontrolujmy ich temperaturę np. sprawdzając czy rączki są ciepłe.

Autor postu: D W