Czy synchronizacja bliźniąt jest możliwa?

Rodzice bliźniąt często zmagają się z rozregulowanym trybem dnia. Jak temu zapobiec? Synchronizacja bliźniąt może poprawić jakość życia całej rodziny. Dowiedz się o tym więcej.

Czym jest synchronizacja bliźniąt?

Kiedy na świat przychodzą bliźnięta często jest to niemałe wyzwanie dla rodziców. Dwa noworodki potrzebują ogromnej uwagi i poświęcenia. Jednak po pewnym czasie różne pory snu i karmienia mogą dać nieźle w kość mamy oraz tacie. Warto rozważyć wtedy pewną technikę. Synchronizacja bliźniąt, bo o niej mowa to metoda na uregulowanie trybu życia obu bliźniąt. Możemy w ten sposób sprawić, że będą spać oraz jeść w tym samym czasie. Pierwsze próby wprowadzania takiego trybu jest dość trudne, ale przy pomocy specjalistów możemy zauważyć pierwsze efekty już po kilku tygodniach. Synchronizacja dzieci nie jest jednak skuteczna w późniejszych latach życia dzieci. Zwłaszcza kiedy zaczynają chodzić, a ich aktywność znacznie wzrasta. Wtedy warto pozwolić dzieciom rozwijać się i funkcjonować w odpowiednim dla nich trybie.

Jak poradzić sobie z bliźniakami?

Rodzice na wieść o ciąży bliźniaczej często martwią się, że nie będą w stanie sobie poradzić z nadmiarem obowiązków i całkowitej zmianie życia. Warto jednak tak jak już wspominaliśmy szukać pomocy u specjalistów. Synchronizacja bliźniąt może wesprzeć nas dodatkowo w pierwszych latach życia dzieci. Podobne sprawdzone metody możesz również znaleźć w innych poradach rodziców bliźniąt.

Autor postu: MagWsz