klocki jenga

Czego dziecko się nauczy, grając w Klocki Jenga?

Szukasz idealnego prezentu dla dziecka? Świetnym pomysłem podczas wybierania prezentu będzie skupienie się na jego rozwoju. Nic tak nie uczy i bawi jak gry logiczne. Popularna gra w Klocki Jenga jest tego dobrym przykładem. Gra dostarcza wielu emocji i utrzymuje uczestników w ciągłej niepewności. Najlepszą rozrywkę dostarcza wtedy, kiedy gramy w nią wspólnie.

Czego uczą Klocki Jenga?

Gra w drewniane klocki Jenga może nauczyć dzieci wiele cierpliwości. Początkowo może stanowić wyzwanie dla malucha, ponieważ brak doświadczenia w zabawie powoduje upadek wieży i tym samym szybkie zakończenie gry. Dzieci muszą spróbować w praktyce dojść do najlepszego schematu działania, poprawić swoją koncentrację i zręczność, by precyzyjnie układać kolejne elementy układanki. Z czasem gra stanie się dla nich mniej skomplikowana oraz dostarczy im wiele radości i małych sukcesów. 

klocki jenga

Jakie są zasady gry w Jenga?

Na samym początku należy zgodnie z instrukcją ułożyć klocki w wieżę. Zasada ułożenia to trzy drewienka układane na przemian do wykończenia wszystkich sztuk. Następnie każdy z uczestników zabawy kolejno stara się wyciągnąć klocki i położyć je na szczycie w taki sposób, by wieża utrzymała się jak najdłużej w pozycji pionowej. Gra w klocki Jenga z czasem staje się coraz trudniejsza i wystarczy tylko jeden nieprzemyślany ruch, by wieża się rozpadła. Ten gracz, który do tego doprowadzi, przegrywa!

Autor postu: GO