Ciepłe kocyki dla dzieci na zimę!

Jesienią i zimą należy zadbać o cieplejsze ubranka oraz kocyki dla dziecka. Spacer z dzieckiem w wózku naraża malucha na zmarznięcie. Mimo, że spacerowanie w chłodne dni hartuje dziecko, należy odpowiednio zadbać o jego odzienie. Sama kurtka i rajstopki pod spodniami mogą czasem nie wystarczyć. Sprawdź, jaki kocyk dla niemowlaka na zimę warto zakupić.

Jaki wybrać kocyk dla noworodka na zimę?

Należy zadbać o to, aby kocyk był nie tylko ładny, ale i odpowiedni dla pory roku, a więc funkcjonalny. Ważną kwestią jest także dobranie odpowiedniego rozmiaru do wieku dziecka. Niektórzy sądzą, że kocyki dla niemowlaka mogą być większe. Kierując się względami praktycznymi kupują dużo większy, a w efekcie owijają nim dziecko kilka razy lub nakrywają kilkoma warstwami.

Takie rozwiązanie może jednak skutkować przegrzaniem małego organizmu. Jak więc dobrać rozmiar kocyka dla dziecka? Najpopularniejszy i najczęściej wybierany rozmiar kocyka dla niemowląt to ten, który ma około osiemdziesiąt na sto centymetrów. Jest on praktyczny i łatwo zabrać go ze sobą na spacer i wyciągnąć w razie potrzeby, ponieważ zajmuje niewiele miejsca. Poza tym wygodnie nakrywa się nim dziecko nie tylko w wózku, ale i nosidełku. Dla noworodków natomiast świetnie sprawdzają się mniejsze kocyki w rozmiarze około sześćdziesiąt pięć centymetrów na siedemdziesiąt pięć. Wygodnie układa się go w gondoli wózka lub w kołyskach.

kocyk dla niemowlaka na zime

 Koce zimowe dla dzieci bambusowe i bawełniane

Producenci wręcz prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów ciepłych kocyków dla niemowląt. Niemniej jednak najważniejszy dla rodzica powinien być materiał jego wykonania. Wszelkie cienkie materiały po praniu mogą stracić miękkość oraz elastyczność. A kocyk ma zapewnić nie tylko wygodę, ale również poczucie bezpieczeństwa. Idealnym więc materiałem okazuje się kocyk bawełniany, który mimo wielu prań nie straci swojej elastyczności oraz miękkości.

Zaraz obok, a w zasadzie na równi, można postawić jako przykład kocyk bambusowy, który jest również materiałem zarazem delikatnym jak i bezpiecznym dla wrażliwej skóry niemowlaka. Obydwa te materiały są lekkie, dzięki czemu dziecko doceni ich wysoką jakość, nie podrażniają skóry, ani nie uczulają. Materiały naturalne, jak bawełna i włókna bambusa, są idealnymi dla dzieci w każdym wieku, dlatego są tak chętnie polecane przez wiele mam.

Kolory i wzory kocyków na zimę dla niemowląt

W temacie tym królują liczne barwy oraz postacie z bajek, które zachęcają rodziców do zakupu kocyka. Niewiele jednak rodziców wie, i o tym należy głośno mówić, że największą rolę w życiu poznawczym noworodka odgrywają kolory czarne oraz białe. To one wpływają na jego zdolność poznawczą świata na etapie pierwszych dni i tygodni. Dlatego rozważając zakup kocyka na zimę dla nowonarodzonego maluszka warto zatrzymać się przy tych półkach sklepowych z bardziej dla nas stonowanymi kolorami. Malec nie doceni mnogości barw, których dopiero się uczy i które dopiero poznaje. Wręcz przeciwnie mogą go denerwować i niepotrzebnie pobudzać. Warto o tym pamiętać już na etapie zakupu, jak nie wyboru kocyka dla naszej małej pociechy. Sprawdź także opinie o kocykach dla dzieci, które znajdziesz w naszym poprzednim artykule.

Autor postu: Admin