Ciekawostki o komiksie Garfield

Trudno znaleźć osobę, która nie słyszałaby o tym kultowym bohaterze komiksu. To właśnie leniwy, narcystyczny i rudy kot Garfield ponad 40 lat temu po raz pierwszy trafił do czytelników i zwrócił uwagę miłośników komiksów swoim sarkastycznym usposobieniem. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź, jakie ciekawostki o komiksie Garfield dla Ciebie przygotowaliśmy!

Ciekawostki o komiksie Garfield, o których nie miałeś pojęcia

Postać Garfielda doczekała się swojego święta, które przypada 19 czerwca. Tego dnia fani z całego świata celebrują pojawienie się komiksu, miłość do lazania z mięsem i niechęć do poniedziałków i piątków. Czy wiesz, co było inspiracją do stworzenia tej postaci? Twórca, Jim Davis, zadeklarował, że zwierzę odziedziczyło imię i cechy charakteru po jego dziadku. Co więcej, początkowo, komiks miał opisywać losy właściciela kota – Jona, jednak tuż przed samą publikacją, zdecydowano się na zmianę tytułu na legendarne imię Garfield.

Wizerunek Garfielda na przestrzeni lat

Z jakimi ciekawostkami o komiksie Garfield warto się jeszcze zapoznać? Niezwykle interesujące może okazać się obserwacja wizerunku kota, który przez lata doczekał się wielu interpretacji. W stosunku do pierwowzoru, który ukazał się w 1976 roku, współczesny Garfield posiada dużo większe oczy i porusza się na dwóch łapach, co znacznie odbiega od treści komiksu. Sprawdź inne ciekawostki o komiksie Garfield i dołącz do grona fanów!

Autor postu: AB