Body niemowlęce, czyli niezbędnik w wyprawce!

Jesteś w ciąży i planujesz już wyprawkę dla swojego maluszka? Sprawdź dlaczego body niemowlęce jest prawdziwym niezbędnikiem i powinno się w niej znaleźć!

Podstawowe elementy wyprawki niemowlęcej

Kompletowanie wyprawki niemowlęcej potrafi być naprawdę ekscytujące i przyjemne. Może jednak stać się również kłopotliwe. Nie wiesz co powinno się w takiej wyprawce znaleźć? Podstawowym elementem są oczywiście body niemowlęce. Resztę ubranek i pajacyków powinniśmy dopasować do pory roku w jakiej maluszek przyjdzie na świat. Jeśli w zimie lub jesienią – przydadzą się ciepłe i wygodne spodnie, a także miękkie bluzy i sweterki. Jeśli latem lub późną wiosną – doskonale sprawdzą się lekkie sweterki, cienkie spodnie czy sukieneczki. W wyprawce nie może również zabraknąć pieluch i pampersów. Ponadto, warto zadbać o wszystkie akcesoria i mebelki, zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami, takie jak dostawka lub łóżeczko, wanienka, czy smoczki i butelki.

body niemowlęce

Body niemowlęce jako podstawa garderoby maluszka

Wspomniane już przez nas body niemowlęce, stanowią prawdziwą podstawę garderoby maluszka. Warto więc zainwestować chociaż w kilka par. Niezależnie od pory roku, przydadzą się body z długim, jak i krótkim rękawem. Dobrze jest nabyć zarówno gładkie i stonowane ubranka, jak i modne i urocze body w przeróżne wzory, które przydadzą się np. podczas pierwszej sesji zdjęciowej maleństwa. Pamiętajmy że noworodek ma naprawdę delikatną i wrażliwą skórę, dlatego kupujmy wyłącznie wysokiej jakości, bezpieczne dla niego materiały. Najlepiej sprawdzi się naturalna, stuprocentowa bawełna, a także muślin, len, miękka i niedrapiąca wełna merino czy wiskoza i jedwab.

Autor postu: AleSie