Beciki niemowlęce

Podczas snu noworodki lubią mieć ciepło i przytulnie. Dlaczego? Ponieważ mocne otulanie daje im poczucie bezpieczeństwa i zbliża do warunków, jakie miały w łonie mamy. Dzięki odpowiedniemu otulaniu można skutecznie wyciszyć rozdrażnionego i przestraszonego maluszka, wspomóc jego walkę z bolącą kolką, a także uspokoić jego niekontrolowane ruchy rąk. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest otulanie maluszków w beciki niemowlęce.

Jaki materiał na beciki niemowlęce będzie najlepszy?

Kupując beciki niemowlęce zwróć uwagę z jakich tkanin są one wykonane. Istotne jest, żeby środek rożka był uszyty z bawełny, warto też sprawdzić czy materiał ma odpowiednie badania i certyfikaty, a więc jest dopuszczony do kontaktu ze skórą noworodka. Dlaczego? Ponieważ przez około 3- 4 miesiące Twój maluszek będzie w nim spędzał dużo, a jest to okres najbardziej kluczowy w jego prawidłowym rozwoju. Niemowlę łatwo też może dostać uczulenie więc zadbaj też o to, czym będziesz prać beciki i jego ubranka.

beciki niemowlęce

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Kupując pierwsze beciki niemowlęce sprawdź też, czy są one miękkie i czy będą przyjemne dla maluszka. Dziecko powinno czuć się w rożku komfortowo, dlatego nie powinien on być za twardy, ani za sztywny. Dziecko otulone ze wszystkich stron czuje się jak w brzuchu mamy, dlatego wybierając rożek warto wybrać taki, który zapewni miękkość i przyjemne otulenie. Pamiętaj, że becik powinien być przy tym też lekko sprężysty, bo wówczas pomoże Ci w trzymaniu dziecka na rękach w pierwszych dniach życia. To dodatkowa funkcja rożka, bardzo ceniona przez młodych rodziców. Zbyt twardy rożek będzie niewygodny dla dziecka i będzie za bardzo krępował jego ruchy. Z kolei za miękki nie ułatwi trzymania maluszka na rękach.

Autor postu: E D